İletişim Bilgileri

İNŞAATLA İLGİLİ HERŞEY İnş.Ltd.Şti

  • Yetkili Kişi: İBRAHİM ARAS
  • Telefon numarası: +90 (542) 526-01-09, GENEL MUDUR NO.
  • +90 (530) 615-97-06, GENEL MUDUR YRD.NO
  • +90 (506) 458-88-80, SECRETARY
  • +90 (533) 842-93-31, KKTC TEMSİLCİSİ
  • +90 (548) 873-69-66, KKTC TEMSİLCİSİ
  • MSN: mahmut_aras_3625@hotmail.com
  • Adres: TELEFONLARINIZI BEKLIYORUZ..., k.çekmece, İstanbul, 34000, Türkiye

Çalışma Saatleri

Temsilciliklerimiz

Sitedeki güncellemeler

"Öyle Bir Proje Yapalım ki Dünyada Ses Getirsin İstedik"(2013)

"Öyle Bir Proje Yapalım ki Dünyada Ses Getirsin İstedik"(2013)

06.01.2013

Chris Jones: Biz Britanya merkezli, dünya çapında faaliyette olan bir firmayız. RMJM bir mimar olan Robert Matthew ve bir şehir plancısı olan Stirrat Johnson Marshall tarafından kuruldu. Biri binaları, diğeri de binalar arasındaki boşluğu tasarladı. Ve biz hala bu mirası sürdürüyoruz. Yıllardır tasarım odaklı mimarlık tutkusu ile yolumuza devam ediyoruz. Bu tasarım odaklı bir mimarlık pratiği. Dünyanın farklı bölgelerinde 14 ofisimiz var. Asya'daki merkez ofisimiz Hong Kong, Birleşik Devletler'deki New York'ta, Orta Doğu'daki Dubai'de ve Birleşik Krallık'taki de Edinburg'ta. Ayrıca Moskova ve Sen Petersburg'ta da ofislerimiz var. Dünya çapında 50'nin üzerinde milletten toplam 1.200 çalışanımız var.

BÖ: İstanbul'da ne kadar süre kaldınız?

CJ: İlk aşamada 5 gün kaldık.

BÖ: Sadece yarışma arazisini mi gördünüz?

CJ: Ataşehir'i gördük, İBRAHİM BEY bize Kadıköy ilçesini gezdirdi. Bunun dışında Tarihi Yarımada'yı gördük. Ortağımla beraber özellikle tarihi mekanları gezmek istedik. Boğaziçi, Topkapı, Süleymaniye, Sultanahmet Camii, Ayasofya ve Kapalı Çarşı'ya gittik. Yani şehrin ana prensiplerini anlamak konusunda oldukça iyi hissettik. Bu arada trafiğe de takıldık tabii (gülüyor).

Bence kente bu kadar zenginlik katan, iki kıtanın farklılıklarının ürettiği boşluklar. Ve bu durum her iki yakada da baskın bir etkiye sahip. Çalışmak için çok zengin bir kültür.

BÖ: Yani KÜÇÜKÇEKMECE'deki diğer konut projelerini de gördünüz, onlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

CJ: Bazılarının oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Ancak bizim önerimizin çok farklı bir yaklaşımı var. Gördüğüm projeler ekonomik temelli ve çoğunluğun taleplerine dayanıyor. Tekrarcı, ekonomik, pazarın taleplerine cevap veren ve insanların istek ve beklentilerine yönelik projeler. Hissettiğimiz şey, alana biraz daha özgün birşey getirebileceğimizdi ve tabii piyasaya da. Ortada bir talep olduğunu farkettik. Fakat bu aynı zamanda kültürel açıdan çok zengin ve entellektüel bir şehirdi ve konut yapıları tipolojisi daha zengin ve gelişmiş olabilirdi. Aynı zamanda bazı mevcut konut alanlarını da inceleyerek, projeyi sürdürülebilirlik açısından da ele almak istedik. Yani yapmak istediğimiz şey bunları tasarımda anahtar öğeler olarak kullanmaktı. Binaların yönelişlerini, kaplamalarını, malzemelerin nasıl seçildiğini, iklim koşullarına uyum sağlamak için ne tür malzemeler kullanıldığını inceledik. Aynı zamanda KÜÇÜKÇEKMECE'nin sahip olduğu manzarayı da farkettik. Çünkü KÜÇÜKÇEKMECE bir tepenin üstünde ve şehire yukarıdan bakıyor, bu insanı hayrete düşüren bir manzara. Ve biz bu manzarayı mümkün olduğunca fazla dairenin görmesini sağlamak için genişletmek istedik. Mevcut konutların yapılaşma koşullarına baktığımızda çok düzenli ve guruplanmış olduklarını gördük. Bu tür bir dağılımla manzaradan istediğiniz ölçüde faydalanamazsınız.

Önceki makaleler
GİYDİRME CEPHE-YAPI GİYDİRME VE GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİ...
GİYDİRME CEPHE-YAPI GİYDİRME VE GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİ...

04.04.2012

ARAS İNŞAAT OLARAK YAPTIGIMIZ İNŞAATLARIN CEPHELERİ LÜX BIR SEKILDE YAPILIR GÖRSELLIK OLARAK İSTANBULUMUZA YAKISIR BINA HALINE GETİREREK SIZLERIN ZEVKINE HITAP ETMESINI SAĞLIYORUZ...
MERMER,MERMERLERİN TARİHSEL GELİŞİMİ,SINIFLANDIRILMASI VE MERMER TÜRLERİ...
MERMER,MERMERLERİN TARİHSEL GELİŞİMİ,SINIFLANDIRILMASI VE MERMER TÜRLERİ...

04.04.2012

ARAS İNŞAAT İNŞAATLARINDA BIRINCI DERECE VE LÜX MERMERLER KULLANMAKTADIR...SADECE MERMERLERDE DEGIL BİNANIN TUM MALZEMELERI BIRINCI DERECEDEN LÜX MALZEMELERDİR...
Filozofun peşinden...

28.02.2012

bilgi dağarcığı...