İletişim Bilgileri

İNŞAATLA İLGİLİ HERŞEY İnş.Ltd.Şti

 • Yetkili Kişi: İBRAHİM ARAS
 • Telefon numarası: +90 (542) 526-01-09, GENEL MUDUR NO.
 • +90 (530) 615-97-06, GENEL MUDUR YRD.NO
 • +90 (506) 458-88-80, SECRETARY
 • +90 (533) 842-93-31, KKTC TEMSİLCİSİ
 • +90 (548) 873-69-66, KKTC TEMSİLCİSİ
 • MSN: mahmut_aras_3625@hotmail.com
 • Adres: TELEFONLARINIZI BEKLIYORUZ..., k.çekmece, İstanbul, 34000, Türkiye

Çalışma Saatleri

Temsilciliklerimiz

Sitedeki güncellemeler
MANTOLAMA İŞLERİNİZ İTİNA İLE YAPILIR., resim 1
 • MANTOLAMA İŞLERİNİZ İTİNA İLE YAPILIR., resim 2

MANTOLAMA İŞLERİNİZ İTİNA İLE YAPILIR.

MANTOLAMA İŞLERİNİZ İTİNA İLE YAPILIP TESLIM EDILIR...TAKSİT SECENEKLERIMIZ MEVCUTTUR...MALZEMELI VEYA MALZEMESIZ SECENEKLERIMIZDE MEVCUTTUR...sizleri bekleriz.
sipariş alınır
Fiyat için bizi arayın
Satıcıya Ulaş
Ödeme ve Teslimat Şartları Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: İBRAHİM ARAS
 • Telefon numarası: +90 (542) 526-01-09, GENEL MUDUR NO.
 • +90 (530) 615-97-06, GENEL MUDUR YRD.NO
 • +90 (506) 458-88-80, SECRETARY
 • +90 (533) 842-93-31, KKTC TEMSİLCİSİ
 • +90 (548) 873-69-66, KKTC TEMSİLCİSİ
 • MSN: mahmut_aras_3625@hotmail.com
 • Adres: TELEFONLARINIZI BEKLIYORUZ..., k.çekmece, İstanbul, 34000, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

‘ Mantolama ’ ,adı verilen malzeme dış cephe ısı yalıtım malzemesi olarak Amerika Avrupa ülkelerinde uzun yıllardır kullanılmaktadır. Maalesef ülkemizde yeni tanınan bu sistem halen yaygın değildir. Yerküremizde hızla tükenen enerji kaynaklarını sorumsuzca tükettiğimiz dünyamızda insanlık olarak. Enerji tasarrufuna yönelmek zorun dayız. Ülkemizin enerji kaynaklarının çoğunluğu yurt dışından geldiği için enerjimiz bize pahalıya mal olmaktadır. .

Konutlarımızda iş yerlerimizde ısınmak ve soğutmak için birçok ısıtıcı ve soğutucu aygıtlara başvurmaktayız.

Yapılarımda hiçbir koruma olmadığından maalesef enerjimizi kışın evden çok duvarları ısıtmak için kullanıyoruz. Yazın ise bu durum tersine dönmektedir evimizi klimalarımız ile soğutmak için elektrik enerjisini sarf etmekteyiz. Oysa güzel bir ısı yalıtım sitemi ile bu durum %50 doğal gaz ve elektrik enerjisinden tasarruf edebilirsiniz. Binamızın temeli ve çatısı ısı ve su yalıtımı yapıldığında bu oran %60. a kadar enerji tasarrufu yapmak mümkündür. Bu yapılacak tasarruflardan aile bütçemize oldukça çok katkısı olduğu gibi ülke ekonomisi nede katkısı büyüktür.,

Binalarımızda ısı kayıpları kolonlar, kirişler, çatı binanın temeli, camlar, kapılardandır. Bunları önlemek için tamamını koruma altına almadığımız takdirde verimli bir sonuç elde edemeyiz. Isı yalıtım sistemleri sonsuz bir ömre sahip değildir. Yapılan bu işleri uzun ömürlü kılan ise bakımıdır. Mantolamayı koruyan 2 faktör varır bunlardan birincisi plakanın üzerine kaplanan sıvası diğeri ise boyasıdır zamanla boya deforme olabilir. Sıvanın deforme olması demek plakaların zamanla düşmesine ve tamamen tahrif olmasına neden olur. Sıvayı koruyan en önemli faktör boyadır. Boyanın ömrü ise ortala malzemenin kalitesine göre 6 ila 9 yıl civarında biz zat yapmış olduğumuz uygulama lamımızda bunları yerinde tespit etmiş test etmiş bulunmaktayız. Isı yalıtım sistemlerinin uygulaması binanın konumuna göre hiçbir aralık boşluk kalmaksızın çıkma pencere etraflarında çıkmalar vs plakaların.

Mantolanının faydalarına gelince binanın kolonları, kirişleri, dış sıvası, kat betonunu korumaya alması betonun korozyona uğramasını kısacası betonun içindeki demirin çürümesini engeller ve binanızın ömrü uzar ve sağlıklı bir şekilde uzun yıllar kullanırsınız.

MANTOLAMA AVANTAJLARI

DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMLERİ İLE
A – YAKIT HARCAMALARINIZ ORTALAMA % 50 AZALMASINI,
B – DAHA AZ YAKIT İLE DAHA ÇOK ISINMANIZI,
C – DAHA AZ ELEKTRİK KULLANARAK DAHA ÇOK SERİNLEMENİZİ,
D – YAŞAM ALANINIZDA YAZ – KIŞ DENGELİ SICAKLIK DAĞILIMINI,
E – RUTUBETİN OLUŞTURDUĞU KÜF, BAKTERİ ve KÖTÜ KOKULARIN ENGELLENMESİNİ,
D – SAĞLIKLI ORTAMLARDA YAŞAYABİLME ŞANSINI,
F – BİNANIZIN YAŞINI SABİTLEMEYİ ve BAKIM GİDERLERİNİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AZALTABİLMEYİ,
G – KOROZYONU ÖNLEYEBİLMEYİ,
I – HAVA KİRLİLİĞİNİN AZALMASINI

MANTOLAMA UYGULAMALARI

CEPHE: Uygulama yapılacak olan cephede yatay ve dikey terazi ipleri çekilerek mevcut sapmalar ortaya çıkarılır. Yüzey bozuklukları tamir harcı ile düzeltilmelidir.

YAPIŞTIRMA: Bina zemin seviyesinden başlanarak ısı yalıtım levhaları yatay ve şaşırtmalı olarak öbekleme veya taraklama yöntemi ile cepheye yapıştırılır.

DÜBELLEME: Yapıştırma işleminden sonra kuruması müteakibi plastik çivili ısı yalıtım sistemi dübelleri ile levhalar cepheye sabitlenir. Dübel montajı bina yüksekliğine kesinlikle dikkat edilmelidir, her üç katta bir rüzgâr yükünde ciddi artışlar yaşanacağı için bina köşelerinde dübel sayısı % 20 arttırılmalıdır.

SIVA ve FİLE: Dübel montajı işi tamamlanan cephede sıva file uygulaması yapılır tatbik edilen sıva kurumadan file yapıştırılarak sıva altına gömülür file tatbikatında birleşim yerlerinde en az 10cm file bindirmesine mutlaka dikkat edilmelidir tercih edilen son kat kaplamaya göre kaba veya ince perdah yapılır , kurumaya bırakılır.

ASTAR: Tercih edilen son kat kaplamanın üretim özelliklerine sadık kalınarak seçilen astar, kesinlikle tasarrufa yönelmeden doyurucu bir şekilde cepheye tatbik edilir binanızda kullanacağınız son kat kaplama rengi ile aynı renkte astar kullanılması tavsiye edilir.

SON KAT KAPLAMA: Çizgi, tane dokulu veya grenli texturit seçilen kaplama, astarın kuruması uygulanır. Tane veya çizgi dokulu dekoratif kaplamanın uygulama kalınlığı minimum 1.5 mm olmalıdır dekoratif hazır sıva kaplamalarında katlar arası ek izi kalmaması için iskele üzerinde yeterli sayıda personel bulundurulmasına önem verilmelidir aksi takdirde gecikme yaşanabilen tatbikatlarda malzemenin ilk kuruma süresinin dolmasının sebebi ile ek izleri çıkabilir söz konusu malzeme uygulamalarında kullanılan plastik tirfil malası sık temizlenmelidir. Cephede tercih edilen kaplama grenli texturit lif bir malzeme ise delikli mercan rulo ile uygulanır yine bu uygulama malzemesinde sık temizlenmelidir. Tercih edilebilecek son kat kaplama ne olursa olsun istenilen desenin cephede karşımıza çıkabilmesi için kullanılan el aletleri sıklıkla temizlenmelidir.
KÖŞE PROFİLLERİ: Manto lama uygulaması yapılan her binada pencere merkezlerinde ,bina dış köşelerinde,çıkma altı köşelerinde kısaca her merkez köşede mutlaka profil kullanılmalıdır.zaman içinde oksitlenme yaparak cepheye zarar vereceği kesin olan galvaniz profillerden uzak kalınarak alüminyum veya PVC köşe profili tercih edilmelidir,bu profilinde fileli olması önemle tavsiye edilir.
DIŞTAN MANTOLAMA

Son yıllarda yaygınlaşan diğer bir uygulama da Manto lamadır (Dıştan Isı Yalıtım Uygulaması). TS 825 ile yeni binalarda zorunlu standart haline gelen Manto lama uygulaması, özellikle artan ısıtma ve soğutma giderlerinden sağladığı %50' lere varan tasarruf nedeniyle tercih edilmektedir. Gönül dekorasyon yapı şirketi. Bu konuda, tüm birimler konusunda lider firmaların uzun yıllardır kalitesini kanıtlamış ürünlerini, deneyimli ekiplerinin kaliteli uygulamasıyla birleştirerek sunmaktadır.

Ülkemizde izolasyona verilen önem, son yıllardaki bilinçlenmeye paralel olarak gittikçe artmaya başlamıştır. Özellikle enerji fiyatlarındaki artış tasarrufun önemini bir kere daha bize hatırlatmıştır. Ayrıca, bina taşıyıcı sistem elemanlarının dış etkilerden korunması gerektiğini de acı bir deprem deneyimiyle daha iyi anlamış durumdayız. Dış cephe manto laması bize bunu sağladığı gibi, aynı zamanda daha konforlu mekânları en ek şekilde elde etmemizi de sağlamaktadır.

DIŞTAN MANTOLAMA’NIN AVANTAJLARI NELERDİR?

. Isı kaybını önemli Ölçüde azaltarak %50’ye varan enerji tasarrufu sağlar
. Ekonomiktir. 2-3 yıl içerisinde yatırım maliyetini karşılar
. Bina cephesinde hem ısı, hem su yalıtımı sağlar
. Dıştan uygulanan bir yalıtım yöntemi olduğu için; ısı köpükleri oluşmasını engeller, bina dış kabuğunu yıpranmalardan korur. Betonarme elemanların korozyona maruz kalmasını önler.
. Kışın soğuktan, yazın aşırı sıcaktan korur.

ARAS İNŞAAT GRUBU…

Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Diğer servis ekipmanları
Oluşturma tarihi: 27.11.2011 16:24
Düzenleme tarihi: 20.12.2013 18:50